5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Xavi u drejtohet tifozëve të Barcelonës me një letër emocionuese

Xavi Hernandez është rikthyer zyrtarisht te Barcelona.

Spanjolli u largua nga Al Sadd, për të zëvendësuar Ronald Koemanin e shkarkuar.

Përmes një mesazhi, Xavi ka përshëndetur tifozët e Barcelonës, duke u bërë me dije se po rikthehet në klub edhe pse në një kohë të vështirë.

“Të nderuar Culers, unë po vijë në shtëpi. Kthehem në vendin që më rriti, kthehem në Klubin e JETËS sime”, thuhet fillimisht në letrën e tij.

“Nuk mund ta përshkruaj me fjalë emocionin që ndjej për të mbrojtur edhe një herë këtë mburojë që mbaj në zemër, për të ndjerë sërish sesi vibron Camp Nou nga brenda dhe për të dëgjuar sërish thirrjet e inkurajimit nga këta tifozë të mëdhenj”.

Më Shumë

Kurti për koeficientin: Rritja më e madhe e pagave që nga pas lufta

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një vizite që ka bërë në një fabrikë këpucësh ka folur sërish për ligjin e pagave, saktësisht për...

Duda Balje viktimë e ngacmimit nga personi i cili thotë se ishin në ‘lidhje dashurie’ për 6 vite

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, e cila vjen nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka denoncuar në Polici se është përballur periudhën e...

Lajmet e Fundit