16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Xherdan Shaqiri do të jetë kapiten kundër Spanjës

Kombëtarja e Zvicrës do të përballet sot me Spanjën në çerekfinale të Euro 2020.

Pas një paraqitje të shkëlqyer kundër Francës, Zvicra do të jetë pa kapitenin Granit Xhaka kundër Spanjës.

Arsyeja e mungesës së tij do të jetë shkaku i kartonëve të verdhë, që pritet Denis Zakaria ta zëvendësojë në mesfushë.

Kjo do të jetë një mungesë shumë e rëndësishme për helvetikët, për shkak se Xhaka ishte në formë të lartë që nga fillimi i kampionatit.

Sot në ndeshjen kundër Spanjës, kapiten do të jetë Xherdan Shaqiri, njofton Klankosova.tv

“Ne do të imponojmë lojën tonë. Nëse mund ta tregojmë atë, atëherë gjithçka është e mundur. Ne e pamë atë kundër Francës”, tha Shaqiri.

Ndeshja mes Zvicrës dhe Spanjës do të luhet sot me fillim nga ora 18:00.

Më Shumë

E diela me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale pritet të arrijnë deri në...

Këto fshatra e rrugë të Prizrenit do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 29.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 110/35/10...

Lajmet e Fundit