35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Ylli i futbollit amerikan u vra në fesën e ditëlindjes së motrës së tij

Phil Dowdell, është në mesin e viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën në një festë ditlindje në Alabama.

Ai po merrte pjesë në ditëlindjen e motrës së tij Aleksisit, e cila po festonte 16-vjetorin e lindjes.

Pra, ylli i fubollit amerikan, ishte viktima e parë që u arrit të identifikohej.

Gjithashtu në ngjarjen tragjike u plagosën edhe 28 persona të tjerë, shkruan BBC përcjell Klankosova.tv

Të shtunën në Alabama në një festë private pati të shtëna ku u vranë katër persona.

Më Shumë

Në Prizren u promovua romani “Hanifja” i autorit Ramadan Reshitaj

Romani "Hanifja" i autorit Ramadan Reshitaj u promovua në Prizren. Shkrimtarët këtë roman të Reshitajt e kanë krahasuar me romanin "Malësorja" të Nazmi Rrhamanit. Redaktori...

Imobile mbërrin në Stamboll, tifozët e Beshiktashit i bëjnë pritjen madhështore

Sulmuesi i Lazios u kushtoi arkave të klubit turk tre milionë euro. 34-vjeçari bëhet kështu shok skuadre me Ernest Muçin dhe Milot Rashicën.  Ai mbërriti...

Lajmet e Fundit