11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Ylli, kampion vjeshtor në Ligën Unike

Në çerekun e parë të ndeshje kishte shumë gabime nga skuadrat dhe nuk ishin shumë të sakta, e kjo bëri që kjo pjesë të përfundojë 11:10, ku asnjëra skuadër nuk arrinte shkëputjen në rezultat.

Skuadrat paksa u këndellën në periudhën e dytë, ku vendasit ishin më të mirë, duke krijuar epërsi deri në dhjetë pikë, 31:21, sa përfundoi pjesa e parë, që u karakterizua me shumë pak pikë të shënuara në këtë pjesë.

Në periodën e tretë më të mirë ishin mysafirët që shkrinë epërsinë, për të barazuar shifrat në 39:39, por më pas për një nuancë ishin më të mirë vendasit, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 46:41.

Në dhjetë minutat e fundit, kampionët vetëm sa e thelluan epërsinë më shumë, ku më e larta ishte 69:50, ndërsa në fund triumfuan me shifrat 69:52.

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Henrik Sirko me 16 pikë e 14 kërcime, shtatë asistime dhe Erjon Kastrati me 18 pikë e tetë kërcime, kurse te Prizreni 16 më i dalluari ishte Ivan Koljeviq me 14 pikë, pesë kërcime dhe pesë asistime.

Golden Eagle Ylli e përfundon stinorin vjeshtor në vendin e parë me gjashtë fitore dhe një humbje, ndërsa prizrenasit me katër fitore dhe tri humbje, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Lajmet e Fundit