16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ylli kthehet te fitorja, triumfon ndaj Prishtinës

Golden Eagel Ylli është kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës në basketboll pasi të shtunën ka mposhtur Sigal Prishtinën me rezultatin 86:81

Takimi i luajtur në Suharekë ishte dramatik deri në periudhën e fundit të cilët vendasit e fituan për të marrë pikët e plota nga kjo përballje.

Çereku i parë nisi më mirë për vendasit që fal lojës së mirë ekipore arritën ta fitonin 20:16.

Loja e mirë e vendasve vazhdoi edhe në 10-të minutat e çerekut të dytë ku fal efikasitetit arritën që në pushim të shkonin me 10 pikë dallim 45:35.

Periudha e tretë u takoi prishtinasve të cilët e fituan 23:16, për të hyr në çerekun e fundit me tri pikë dallim 61:58.

Edhe periudha e fundit ishte e ngjashme me të dyja ekipet që aplikonin mbrojtje të fort.

Por ishin vendasit të udhëhequr nga Demetris Morant arritën të shkëputeshin deri në nëntë pikë 74:65.

Epërsinë e krijuar nikoqirët arritën ta menaxhonin në minutat e mbetur për të shënuar fitore me rezultatin 86:81

Lojtari më i dalluar te Ylli ishte Lg Gill, 30 pikë dhe katër asistime. Te Prishtina me lojë të mirë u veçua 13 pikë dhe gjashtë kërcime dhe pesë asistime.

Më Shumë

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Dhunohet një vajzë në Suharekë: Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunimit në Suharekë. I dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. Detaje të tjera nuk janë...

Mona Liza

Lajmet e Fundit