22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Zafiri në koalicion me LDK-në në Dragash

zafa me LDK dragashBashkimi Demokratik i Zafir Berishës, në balotazhin e 1 dhjetorit, do të mbështes edhe në Dragash, kanidatin e LDK-së, Fatmir Mehmetin. Koalicioni në mes të këtyre dy subjekteve politike dhe Ballit Kombëtar është zyrtarizuar sot në Prizren.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti,tha se ky koalicion dhe bashkim mbledhë rreth vetes një energji të përbashkët që synim e ka fitoren dhe ndryshimet pozitive në favor të qytetarëve të komunës së Dragashit, transmeton TV Prizreni.

Në aktin e nëshkrimit të kësaj marrëveshje në Prizren, të pranishëm kanë qenë kryetari i LDK-së në Prizren, Eqrem Kryeziu dhe ai i BD-së, Zafir Berisha.

Kryeziu dhe Berisha janë shprehur të bindur se koalicioni i arritur në Prizren dhe në Dragash, do të reflektojë pozitivisht në garën e balotazhit në këto dy komuna./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Sot mbyllet edicioni i 24-të i Panairi të Librit

Për pesë ditë me radhë po mbahet edicioni i 24-ët i Panairit të Librit në Prishtinë. E sot është dita e fundit ku të interesuarit...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 700 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1745 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit