3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

100 euro shtesë për pensionistët dhe familjet me asistencë për muajin tetor

Qeveria Kurti ka ndarë 28 milionë euro për shpërndarjen e 100 eurove për pensionistët dhe për familjet me asistencë sociale.

Kjo ndarje po bëhet në kuadër të Pakos së Përballjes me Inflacionin.

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi në mbledhje të Qeverisë tha se këto mjete do të transferohen gjatë këtij muaji.

Disa muaj më parë, Qeveria Kurti e prezantoi Pakon për Inflacion me vlerë prej 150 milionë eurosh.

Më Shumë

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.   Ai ka thënë se janë një...

Prizren: Nën ndikimin e alkoolit një grua sulmon një burrë në kafiteri

Gjatë ditës së djeshme një burrë në Prizren është sulmuar nga një grua e cila ishte nën ndikimin e alkoolit. Rasti sipas policisë ka ndodhur...

Lajmet e Fundit