23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

100 euro shtesë për pensionistët dhe familjet me asistencë për muajin tetor

Qeveria Kurti ka ndarë 28 milionë euro për shpërndarjen e 100 eurove për pensionistët dhe për familjet me asistencë sociale.

Kjo ndarje po bëhet në kuadër të Pakos së Përballjes me Inflacionin.

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi në mbledhje të Qeverisë tha se këto mjete do të transferohen gjatë këtij muaji.

Disa muaj më parë, Qeveria Kurti e prezantoi Pakon për Inflacion me vlerë prej 150 milionë eurosh.

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës

Kjo e shtunë ka nisur me një fluks automjetesh në pikën kufitare të Morinës. Shumë qytetarë kanë zgjedhur të udhëtojnë nga Kosova drejtë Shqipërisë, duke...

Lajmet e Fundit