0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

1495 gjoba trafiku të shqiptuara për 24 orë

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit për të gjithë shkelësit e rregullave në trafik janë shqiptuar 1 495 gjoba.

Ndërsa është bërë me dije se në mbarë vendin për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 34 persona, e prej tyre në mbajtje janë dërguar 23 persona.

Ndërkaq në vuajtje të dënimit janë tre persona.

Më Shumë

Erdogan njofton se zgjedhjet do të mbahen më 14 maj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur 14 majin si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe presidenciale në vend, duke konfirmuar se...

“Kamionë me arkivole për ushtarët rusë” shihen në qytetin ukrainas Khrustalnyi

Një gazetar ukrainas ka shpërndarë një video, ku shihet sesi një kamion mbushet me arkivole të përgatitura për ushtarët e mobilizuar rusë. Denys Kazanskyi postoi...

Lajmet e Fundit