25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Gjendet granatë dore në Prizren

Një granatë dore e pashpërthyer është gjetur dje në rrugën Shën Albani në Prizren.

Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes granatë dore.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti për deminim i FSK-së dhe kanë bërë tërheqjen e mjetit pa ndonjë incident.

Më Shumë

“Loyola-Gymnasium” për herë të dytë “Supershkollë”

Dymbëdhjetë nxënës të “Loyola-Gymnasium” kanë udhëtuar sot për në Bosnje dhe Hercegovinë, në kuadër të programit të shkëmbimit “Supershkollat”, zbatuar nga Zyra Rajonale e...

Macron: Javët në vijim do të kemi vendime të qarta për situatën në Kosovë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të enjten se kishte folur me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe se të dy kishin diskutuar dhunën aktuale në...

Lajmet e Fundit