15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Sa prej premtimeve zgjedhore ka përmbushur kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, i cili në zgjedhjet e vitit 2021, mori 51 për qind të votave nga qytetarët e Prizrenit, nga 78 prej premtimeve zgjedhore ka përfunduar 10 prej tyre ose 12 përqind.

I pari i Prizrenit, Totaj, 5 ose 6% nga premtimet i ka gjysmë të përmbushura, derisa 22 ose 28% nga premtimet kanë filluar të përmbushen. Kurse 41 ose 52%  prej tyre nuk kanë filluar ende.

Këtu mund t’i shihni të gjitha premtimet zgjedhor të Kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj.

Ndryshe, ditën e djeshme, Instituti GAP publikoi shkallën e përmbushjes së premtimeve zgjedhore të dhëna nga kryetarët e komunave në zgjedhjet e fundit lokale, ku u bë e ditur se vetëm 9% e premtimeve nga kryetarët e komunave janë përmbushur, derisa 6% janë gjysmë të përmbushura, 22% kanë filluar dhe 63% akoma nuk kanë filluar së përmbushuri.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Pas gjashtë javësh përfunduan vizitat sistematike të 6 800 nxënësve në 52 shkolla të Prizrenit

Pas gjashtë javësh intensive kanë përfunduar vizitat sistematike të 6 800 nxënësve në 52 shkolla të menaxhuara nga Drejtoria Komunale e Arsimit, në tri...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit