-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Kapet në Morinë një 36-vjeçar turk i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim droge

Një shtetas turk i shpallur në kërkim është arrestuar në Morinë.

36-vjeçari K. S. është i dënuar me 25 vjet burgim për trafikim droge, vjedhje me armë dhe krime kundër personit.

Në vijim të veprimeve shtetasi K.S. u arrestua me qëllim ekstradimi drejt Turqisë dhe nga Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Ankara, vijojnë veprimet procedurale për ekstradimin e tij, thuhet në njoftimin e policisë./Euronews.al

Më Shumë

Prizren, 33 vjeçari e sulmon fizikisht babain e tij

Nuk janë të pakta rastet në Kosovë, kur viktima të dhunës në familje janë prindërit të cilët përjetojnë nga fëmijët e tyre dhunë psikike...

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Lajmet e Fundit