9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Prizren/Pagoi 17 mijë euro për punë në Sllovaki, s’e mori kurrë vizën

Një qytetar nga Prizreni është mashtruar për një vizë pune në Sllovaki.

Ai kishte lidhur marrëveshje me një person për vizë pune, por për të siguruar garancionin ai pagoi 17 mijë euro.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se i dyshuari H.H., i kishte premtuar viktimës se do t’ia siguronte një vize punë për Sllovaki, por për këtë duhej t’i dërgonte para përmes bankës. I dyshuari paratë i mori në shuma të ndara dhe më nuk u bë i gjallë.

Përballë kësaj situate, viktima vendosi të kërkojë ndihëm nga policia, duke e denoncuar krejt çka kishte ndodhur dhe si rezultat i dyshuari ishte identifikuar nga hetuesit policorë.

Në dyshimin se ka kryer veprën penale “Mashtrimi”, 54-vjeçari i dyshuar u fut në listën e personave të kërkuar dhe tek gjatë ditës së sotme ra në prangat e Policisë. Ai u arrestua dhe u shoqërua në stacion policor, ku dha deklaratë lidhur me denoncimin kundër tij.

Me t’u përfunduar procedurat policore, ndaj të dyshuarit është nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh dhe dorëzimin e kallëzimit penal brenda afatit ligjor.Gazeta Sinjali

Më Shumë

Komuna e Prizrenit organizon takime për hartimin e Planit Zhvillimor Komunal

Komuna e Prizrenit, ka filluar mbajtjen e takimeve informuese me qytetarët për Hartimin e Planit Zhvillimor Komunal (PZHK). Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, është...

Haxhi Krasniqi rikthehet në ring, zbulohet kundërshtari dhe data e meçit

Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi do të rikthehet në ring. Krasniqi për kundërshtar do ta ketë portugezin, Jorge Silva. Meçi zhvillohet me datë 4 maj në...

Lajmet e Fundit