19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Vetëvendosje publikon videon e radhës, merret përsëri me sistemin e drejtësisë

Partia në pushtet – Vetëvendosje – ka publikuar videon e radhës, ku personazhe kryesore janë zyrtarë të partive opozitare.

Në këtë video VV akuzon partitë opozitare për çështjet e drejtësisë.

VV-ja ka përdorur tri deklarimet e fundit të anëtarëve të partive opozitare, duke thënë se këto janë “3 rastet shkollore” se qysh është bërë drejtësia në të kaluarën.

Drejtësia që e njohim të gjithë. 3 raste shkollore të treguara ditëve të fundit – Drejtësia që e njohim të gjithë. 3 raste shkollore të treguara ditëve të fundit: – ShIK-u që kërkon 3 milionë për të liruar Guvernatorin. – Ministri i LDK-së që kërkon nga Policia të mos ja burgos kryetarin. – Kryeprokurori që i shkon me dosje Kryeministrit.” – thuhet në mbishkrimin e kësaj video që është publikuar në faqen zyrtare të partisë.

Për të mos harruar, këto ditë, duke filluar nga kryeministri, Albin Kurti e deri të anëtarët më të zakontë të VV-së, kanë sulmuar sistemin e drejtësisë dhe Prokurorinë e vendit për shkak të arrestimit të kryeshefit të KEK-ut, Nagip Krasniqi.

Më Shumë

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë raportuar katër raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, tri raste...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit