18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Rusia lëshon pesë raketa në Kramatorsk

Pesë raketa goditën Kramatorsk në rajonin lindor Donetsk gjatë natës, tha guvernatori i rajonit.

 

Në një deklaratë në Telegram, Pavlo Kyrylenko tha se dy raketa ranë në një fushë jashtë qytetit, dy në një zonë industriale dhe një në një zonë private.

Ai vazhdoi duke thënë se forcat ruse bombarduan gjithashtu qytetin lindor Avdiivka pesë herë.

Ende nuk është raportuar për viktima

Më Shumë

Komuna e Dragashit apelon për kujdes të shtuar lidhur me zjarret 

Drejtoria për Mbrojtje, Shpëtim dhe Shërbime Publike në Komunën e Dragashit ka kërkuar nga qytetarët e kësaj ane që të jenë të kujdesshëm me...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 37 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot i nxehtë, me diell e vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 18...

Lajmet e Fundit