18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Ky dyshohet të jetë motivi i rrahjes në Prizren

Dy grupe prej rreth 15 personave janë përfshirë në një rrahje në Prizren, ku dyshohet se janë përdorur edhe armë zjarri. Nga kjo rrahje kanë mbetur të lënduar katër persona, njëri prej tyre është i plagosur me armë zjarri i cili është dëguar për trajtim në QKUK. Ndërsa, nëntë persona janë arrestuar.

Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Siç deklaron Gashi, shkaqet që kanë çuar deri në rrahje janë “për shkak se njëri nga të dyshuarit është i përfshirë në një rast vjedhje dhe aty ka nisur përleshja dhe ka përfunduar me lëndime të rënda”.

“Më urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar nëntë persona për 48 orë, ndërsa në Spitalin Rajonal të Prizrenit janë duke u trajtuar 3 persona kurse një person është duke u trajtuar në QKUK, pasi ka pësuar lëndime të rënda për shkak se është i plagosur me armë zjarri”, tha ai.

Më Shumë

Shkrimtari që i dha pavdekësinë artit skenik

Ma do mendja se Uilliam Shekspiri (William Shakespeare), ka qenë, është dhe do të jetë përherë shkrimtari më i njohur në botë. Për të...

Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll

Mes spekulimeve për transferimin e tij, Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll. Carlo Ancelotti ka pranuar se ai është një tifoz i sulmuesit...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit