18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

U mbajt mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Kuvendit të Prizrenit

Komiteti për Politikë dhe Financa të Kuvendit të Prizrenit shqyrtoi  çështjet kyçe dhe miratuan rekomandimet për seancën e radhës.

Kryesuesja e Komitetit, Antigona Bytyçi, njoftoi për zhvillimet pas takimit dhe për pikat e rekomanduara për shqyrtim në seancën e ardhshme të Kuvendit të Prizrenit.

Ndërkaq, anëtari i Komitetit nga radhët e LVV, Karanfil Haxhillari, shprehu kritika ndaj praktikës së rivotimit ose shfuqizimit të vendimeve të Kuvendit, duke veçuar projektin e rehabilitimit dhe rivitalizimit të Qendrës Historike të Prizrenit.

Seanca për shqyrtimin e pikave të rekomanduara do të mbahet të enjten në orën 10:00./tv prizreni

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Osmani, Kurti e Konjufca në shënimin e 146-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Presidentja vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, si dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, po marrin pjesë në shënimin e 146-vjetorit të...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit