8.8 C
E diel, 22 Shtator, 2024

Liria barazon ndaj Drenicës në një ndeshje dramatike

KF Liria ka arritur të marrë një pikë të vlefshme në përballjen e zhvilluar në Skenderaj ndaj KF Drenicës, me rezultatin 1:1.

Fiton Hajdari shënoi golin e epërsisë për Lirinë në minutën e 23-të, duke e vendosur ekipin në avantazh të hershëm. Mirëpo, situata ndryshoi pas minutës së 60-të, kur Liria mbeti me një lojtar më pak në fushë.

Në një ndeshje të tensionuar, KF Drenica shfrytëzoi epërsinë numerike dhe arriti të barazonte në minutat shtesë. Egzon Fazliu shënoi golin e barazimit në minutën 90+7, pas një asistimi nga Kreshnik Uka.

Pavarësisht se ishin pranë fitores, Liria u desh të kënaqej me një pikë në këtë përballje, pas një loje të luftuar deri në fund./PrizrenPress.com/

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Prizreni shënon “Ditën pa Makina”

Sot në Prizren u shënua “Dita pa Makina,” aktivitet i organizuar nga Drejtoria e Shërbimeve Publike, pjesë e një nisme ndërkombëtare që synon promovimin...

Sabri Fejzullahu, këngëtari i pranverës së Prishtinës, sot mbush 77 vjet

Sabri Fejzullahu i takon gjeneratës së vjetër të këngëtarëve i cili ka arritur që edhe në kohën e re të zë vendin e vet...