12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Afër 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 961 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur dy aksidente me fatalitet, 19 me të lënduar dhe 32 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar 17 persona dhe 11 janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Enigmë

Lajmet e Fundit