14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Aksident në Malishevë, lëndohen dy persona

aksident ne autostradDy persona kanë marrë lëndime trupore në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00 në Malishevë.

Një ngasës, nga pakujdesia ka humbur kontrollin mbi veturën e tij dhe ka përfunduar duke goditur një shtyllë elektrike.

Si pasojë, lëndime trupore kanë pësuar dy pasagjerët meshkuj të cilët pas marrjes së ndihmës së parë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim të nevojshëm mjekësor./Gazeta Tribuna/

Më Shumë

Oleksandr Usyk zbulon se kur dhe ku do të pensionohet nga boksi profesionist

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka pohuar se ka në plan të tërhiqet pas tre ndeshjeve të ardhshme. Ai mbetet i pamposhtur në karrierën e tij...

Prizren, 12 aktakuza kundër 12 personave

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur pesëdhjetekatër aktakuza kundër gjashtëdhjeteshtatë personave, për vepra të ndryshme...

Lajmet e Fundit