17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Këshilli i Drejtorëve në Malishevë mbajti mbledhjen e rregullt

Malisheve-qendraKryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, si çdo të hëne, ka mbajtur mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve, ku janë trajtuar çështje të ndryshme, që lidhen me aktivitetet e përditshme të drejtorive komunale, përgatitjet për realizimin e projekteve të parapara në investimet kapitale për vitin 2015 dhe çështje të tjera me rëndësi.

Në këtë mbledhje, po ashtu i bisedua edhe përgatitjet për shënimin e 17 Shkurtit, Ditës së Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ku janë paraparë një varg aktivitetesh. Drejtoresha e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, znj.Blerta Krasniqi, drejtoria i ka paraparë aktivitetet që do të mbahen me rastin e shënimit të 17 Shkurtit dhe për këto, qytetarët do të njoftohen me kohë, në mënyrë që të jenë pjesë e këtyre shënimeve, ku parashihet të ketë aktivitete dhe programe të pasura kulturore dhe artistike.

Po ashtu në mbledhjen e sotme të Këshillit të Drejtorëve, u raportua edhe për vërshimet, ku është dashur intervenimi i njësive të zjarrfikësve dhe shpëtimit.

Më Shumë

Totaj uron nxënësit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar të gjithë nxënësit për fillimin e procesit mësimor. "Rrugët e Prizrenit u vërshuan sot me fëmijë të buzëqeshur,...

Rahoveci anëtarësohet në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon

Komuna e Rahovecit është anëtarësuar në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon. Kështu ka bërë me dije kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në një shkrim...

Lajmet e Fundit