13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe varroset në ora 19:00

Para pak minutave kanë arritur në Kosovë trupat e pajetë të viktimave që pësuan nga aksidenti tragjik në Kroaci, i cili ndodhi të dielën.

Trupat e mërgimtarëve të vdekur, pritet që fillimisht të dërgohen në morg, e më pas t’iu dorëzohen familjareve për varrim.

Varrimi i trupave të pajetë do të bëhet pasditen e sotme.

Valentina dhe Erlinda Binakaj nga Gjakova do të varrosen në varrezat e qytetit në Gjakovë në orën 19:00. Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe në ora 19:00. Ahmet Hoxha nga Randobrava ne 16:00. Kujtim Kastrati nga Malësia e Rahovecit në orën 18:00 dhe Sevdail Rrustemi në Pakashticë në Podujevë në 18:00.

Ndërsa edhe shoferi që vdiq në aksidentin tragjik Naser Sylmetaj do të varroset sot në ora 19:00 në varrezat e fshatit Gërçinë.

Më Shumë

Vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, të cilat vende-vende mund të...

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Bota sot

Lajmet e Fundit