25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Ankohet LDK-ja në Prizren

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK)në Prizren, ka lajmëruar disa parregullësi që janë vrejtur gjatë procesit të votimit për balotazh.

“Rreth orës 3 të mëngjesit njëri nga shoferët e Komunës së Prizrenit i ka sjellë dhe i ka dorëzuar në KKZ, pas së cilës, nga qendra 2007-A, janë lagruar komisionerët Bujar Kelmendi, Jetmir Kelmendi, Arben Lugaliu, Agim Kelmendi, Lulzim Kelmendi. Nga qendra 2014-A, është hequr Ardian Pulaj” .

“Po ashtu janë hequr 3 komisionerë nga qendra 2002-A, dhe 3 komisionerë nga qendra 2009-A. Sot, në orën 09:15, sipas përfaqësuesve tanë në KKZ, kryesuesi i KKZ-së në Prizren, Nysret Bytyqi, në mënyrë të kundërligjshme ka marrë një kuti me fletëvotime dhe tri vula nga magazina ku duhet të jenë dhe e ka vendosur atë në një zyre në ambientet e selisë së Kryetarit aktual të Prizrenit. Dyshohet për manipulim të mundshëm . Për këtë është njoftuar edhe Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren”, thuhet në komunikatë për media.

“ Në qendrën e votimit 2039a në Atmaxhë, truproja e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, po bënë presion tek votuesit. I njëjti nuk ka të ekspozuar kartelë identifikuese si zyrtar i zgjedhjeve, prandaj, për këtë është njoftuar edhe Policia e Kosovës në Prizren”. /PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Kryetari i LDK-së në Prizren nderon familjet e veprimtarëve Sali Gashi dhe Asllan Martinajt

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj, ka vizituar familjet e Sali Gashit dhe Asllan Martinajt për të nderuar kontributin e tyre të madh...

Zjarrfikësit e Prizrenit intervenojnë në 11 raste, DES-i fton qytetarët t’i raportojnë dëmet

Erërat e fuqishme dhe reshjet atmosferike të dielën pasdite kanë shkaktuar shqetësime për qytetarët në lokalitete të ndryshme të Komunës së Prizrenit. Ka pasur...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit