25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Arben Gashi, nuk e përjashton kandidaturën e tij për kryetar të LDK-së

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi i pyetur në emisionin “Rrokum Roll” me Fidan Jupollin, në TV Rrokum, për kandidaturën për kryetarë të LDK-së, ka thënë se nuk e përjashton këtë mundësi.

Gashi ka thanë se është anëtar i Këshillit të Përgjithshëm në LDK dhe sa i përket kandidaturës se tij për kryetar të LDK-së ai tha se gjithçka është e mundshme.

Ai ka thënë se LDK ka pasur rritje të vazhdueshme, por jo të kënaqshme, derisa ka thënë se LDK mund të dalë partia e parë, nëse e fiton besimin brenda ne LDK-së, por edhe duhet përshtatë mënyrës së qytetareve se çka ata besojnë.

Gashi tha se platforma e LDK-së është lidhur ngushtë me reformën, por edhe vizionin e LDK-së.

Më Shumë

Prizren/ Dëshmitari thotë se me inspektorin e akuzuar nuk kishte marrëveshje për mbylljen e lokalit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, dëshmitari Bislim Bislimaj, pronar i market “Vrrini”, ka mohuar se me të akuzuarin Albrim Poniku ka pasur...

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Lajmet e Fundit