10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Arsenali rivalizon Barcelonën për transferimin e Raphinhas

Klubi anglez, Arsenali i është bashkuar garës për sulmuesin anësor të Leeds United, Raphinha.

Raphinha pritet të largohet përfundimisht nga klubi anglez, pasi cilësitë e tij jane më të mëdha sesa pretendimet e Leeds.

Braziliani është një emër i nxehtë këtë verë, dhe kërkohet edhe nga gjiganti spanjoll Barcelona.

Sidoqoftë, gazetari i njohur Fabrizio Romano – duke folur në podcastin Here We Go, ka deklaruar se Arsenali ka regjistruar zyrtarisht interesimin e tyre për Raphinha.

Megjithatë, Romano ka shtuar se Barcelona ende shihet si favorit për të siguruar transferimin e 25-vjeçarit, me të cilin thuhet se ka marrëveshje personale.

Nëse Leeds mbetet në Ligën Premier për sezonin e ardhshëm, ata do të kërkojnë një tarifë të madhe për të shitur Raphinha, pasi ai ka një kontratë deri në vitin 2024.

Më Shumë

Dyqind mijë dollarë në muaj nuk sjellin lumturi në fytyrën e Kim Kardashianit – 42 vjeçarja shihet e mërzitur pas finalizimit të divorcit me...

Kim Kardashian dukej e tensionuar të hënën pasdite teksa mbërriti në atë që dukej si një konferencë familjare pas përfundimit të divorcit të saj...

Modriqi zgjedh Maradonën para Messit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq ka thënë se Diego Maradona është lojtari më i mirë në histori. Në këtë mënyrë anëtari i Real Madridit...

Lajmet e Fundit