19.8 C
E diel, 8 Shtator, 2024

Ballkani mposht Lirinë

Ballkani e ka nisur me fitore sezonin e ri, duke e mposhtur si mysafirë Lirinë me rezultat 1-0.

Liria kthehej në elitë pas katër vitesh, ku prizrenasit e kishin mbushur stadiumin e rinovuar “Përparim Thaqi”, pasi të pranishëm ishin mbi 5  mijë shikues.

Si pjesë e këtij entuziazmi, Liria ishte më e mirë në pjesën e parë, duke krijuar disa raste.

Por në të dytën kampionët shtrënguan dhëmbët dhe futën në formacion disa lojtarë që i mungonin.

Goli i epërsisë për suharekasit erdhi në minutën e 65-të, kur Nazmi Gripshi me një gjuajtje të bukur nga brenda zonës shënoi për 1-0.

Deri në fund edhe pse kishte raste, gola më nuk kishte dhe Ballkani mori tri pikët e para. /Telegrafi/

Sigal Prishtina në gjysmëfinale

Sigal Prishtina është skuadra e dytë gjysmëfinaliste në Superkupën e Kosovës. Bardhekakltrit në çerekfinale shënuan fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 78:73 (14:23, 20:19, 22:15, 22:16). Ndeshja...