15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Bastiset një shtëpi në Prizren, narkotikë e armë brenda

Njësia policore nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik në Prizren ka bastisur shtëpinë e një të dyshuari ku i ka gjetur armë dhe substanca narkotike.

Policia ka gjetur në shtëpinë e të dyshuarit pes? qese najloni marihuanë prej 3 kg e 45 gram, dy peshore digjitale, pistoletë me karikator me 3 fishekë brenda, pistoletë me nj? karikator me 4 fishekë, shtat? fishekë kalibër i panjohur, 152 qese plastike t? zbrazëta p?r paketim t? substancave narkotike, 40 stega plastike, dy rolle me foli plastike, nj? rolle foli alumini dhe para në vlerë prej 2880 euro, 70 franga zvicerane dhe 30 funta angleze.

“Pas bastisjes së kryer personi i dyshuar ?sht? shoq?ruar n? stacionin policor ku ?sht? intervistuar n? prezencë e avokatit dhe pas intervistimit i njëjti me vendim t? prokurorit kompetent ?sht? ndaluar p?r 48 or?”, njoftoi PK-ja.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Një gazetar ideal

Shkruan: Lutfi Dervishi Nuk ka një botë ideale. Të flasësh për idealizëm në një kohë kur kjo fjalë tingëllon si fyerje rrezikon të ngjash sikur...

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Lajmet e Fundit