29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Baxhaku: Fitorja ime është fitore e gjithë qytetarëve

Fitorja e LDK-së dhe e imja do të jetë fitore e jona e përbashkët, do të jetë fitore e gjithë qytetarëve të Prizrenit, u ka thënë kandidati i LDK-së për të parin e Prizrenit, pjesëmarrësve të shumtë të lagjeve mbi Lumbardhë, në tubimin elektoral që është mbajtur mbrëmë.

“Ne do ta bëjmë kthesën e duhur, për ta ndryshuar nga qeverisja e sundimit, në qeverisje me qytetarët, gjithmonë në shërbim të tyre”, tha kandidati për Prizrenin Hatim Baxhaku.

Në tubim i pranishëm ishte edhe kryetari i LDK-së Isa Mustafa me bashkëpunëtor.

Në fjalën e tij para të pranishmëve, Mustafa, ka bërë thirrje që të dalin masivisht në zgjedhje, sepse kanë kandidatin më të mirë dhe programin që garanton zhvillim e prosperitet për Prizrenin.

Mustafa tha se Hatim Baxhaku, ka kontribuar në luftë dhe në paqe, është veprimtar i devotshëm i LDK-së, burrë i mirë, i urtë dhe i fjalës, prandaj fitorja e tij do të jetë fitore e juaja dhe e Prizrenit.

Bllokuan autostradën në Suharekë, gjobiten shoferët e autobusëve

Policia e Kosovës, gjatë patrullimit në autostradën “Ibrahim Rugova”, ka hasur në pesë autobus të ndaluar dhe parkuar në shiritin për ndalje emergjente, me...

Prishtina dhe Liria ndahen në paqe

Prishtina dhe Liria kanë ndarë pikët, në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi me rezultat 1-1. Golin e parë...

Lajmet e Fundit