16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Befasi, Fabian Ruiz afër transferimit në PSG

Paris Saint-Germaini është afër transferimit të Fabian Ruiz nga Napoli.

 

Kështu ka bërë të ditur gazetari i njohur Fabrizo Romano, i cili është shprehur se transferimi pritet të mbyllet së shpejti, transmeton Klankosova.tv.

Bisedimet janë në fazë të avancuar dhe marrëveshja pritet të arrihet në orët e ardhshme,

Trajneri Luis Campos është fans i madh i Fabian Ruiz.

Spanjolli në vitet e fundit ka shkëlqyer me skuadrën napolitanë, gjë që ka bërë që shumë skuadra të vihen pas tij.

Ndër ekipet që ishin të interesuara për të ishin edhe Real Madridi, Man United, Barcelona dhe shumë skuadra të tjera evropiane.

Më Shumë

“Batistuta ishte i vrazhdë dhe dorështrënguar”

Antonio Cassano ka pasur fjalë shumë të ashpra për ish-bashkëlojtarin e tij të Romës, Gabriel Batistuta. Antonio Cassano ka tërhequr së fundmi vëmendjen mbi veten...

“Hapësirat e përbashkëta” projekti i ri nga Autostrada Biennale

Tashmë është lansuar projekti i ri i Autostrada Biennale titulluar “Hapësirat e Përbashkëta” e cila mbështetet nga Ambasada e Amerikane në Prishtinë në kuadër...

Lajmet e Fundit