10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Begolli: Kjo që ndodhi para ndeshjes Greqi – Kosovë ishte skandaloze

Përfaqësuesja e Kosovës i zhvilloi tri ndeshje në muajin tetor, duke humbur nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia si dhe duke barazuar me Greqinë në Ligën e Kombeve.

Para ndeshjes së fundit me Greqinë, Arbër Zeneli, Valon Berisha dhe Edon Zhegrova nuk udhëtuan me skuadrën për në Athinë.

Asnjë sqarim nuk u dha për këtë vendim, derisa këtë gjë e sheh “skandaloze” drejtori sportiv i FC Prishtinës, Granit Begolli.

“Tre futbollistë para ndeshjes me Greqinë nuk udhëtuan për në Athinë dhe nuk u dha asnjë sqarim”, deklaroi Begolli në “Dueli Sportiv”, përcjell “Zeri.info”.

Më Shumë

Dortmund-i ka “plan sekret” për ta mbajtur Bellingham-in në skuadër

Drejtuesit e klubit të Borussia Dortmund-it thuhet se kanë hartuar një plan sekret për ta mbajtur Jude Bellingham-in në skuadër. Që kur u transferua në...

Kurti: Serbia njeh vetëm gjuhen e presionit, trysnia nga Berlini dhe Parisi do të mund të sillte rezultate

Kryeministri Albin Kurti ka vazhduar kritikat për sjelljen destruktive të Serbisë në procesin e dialogut të Brukselit. Në një intervistë për ‘Top Chanel’, ai ka...

Lajmet e Fundit