11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Deputeti i PD-së, bën thirrje të bojkotohen pijet amerikane

Gezim Kelmendi- PDDeputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë së Drejtësisë, Gëzim Kelmendi, nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social ‘Facebook’ u ka bërë një kërkesë qytetarëve kosovarë që të mos i konsumojnë pijet e gazuara “Coca–Cola”, “Fanta”, “Sprite” dhe “Schweppes”.

“Të nderuar vëllezër dhe motra, kam një kërkesë- lutje nga ju. Duke besuar në virtytet dhe zemrat e juaja, ju lus me sinqeritetin më të thellë që t’i bojkotoni, mos i konsumoni ‘Coca Colën, Fantën, Sprite dhe Schweppes’. Ngase këto produkte janë të atij “regjimi” që po vret dhe masakron popullin palestinez. Mos të bëhemi në mënyrë indirekte vrasës të palestinezëve me paratë tona. Ju faleminderit për mirëkuptim”, ka shkruar Kelmendi.

Më Shumë

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

Paqartësi për qytetarët lidhur me pagesën e tatimit në pronë, Ministria e Financave nuk përgjigjet

Vendimi për vlerësimin e faturave të tatimit në pronë ka sjell paqartësi lidhur me pagesën e këtij detyrimi. Sipas Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK),...

Enigmë

Lajmet e Fundit