4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Digjet një shtëpi në Prizren, pronari kërkon ndihmë mjekësore

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Prizren.
Lëndime ka pësuar pronari i saj.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

Ai ka deklaruar se zjarri dyshohet se është shkaktuar nga një nxemje elektrike.

“Sot me datë 12.02.2023 rreth orës 16:00 është raportuar për një incident zjarri. Në këtë rast një shtëpi ka marrë flakë, dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një nxemje elektrike”, deklaroi ai.

Ndër të tjerash ka deklaruar se pronari i shtëpisë i cili ka qenë në shtëpi ka pasur nevojë për ndihmën mjekësore pasi i njëjti është helmuar nga tymi i shkaktuar, por që është jashtë rrezikut për jetë.

 

“Gjatë incidentit të zjarrit vetëm pronari i shtëpisë ka qenë në shtëpi, i cili ka pasur nevojë për ndihmën mjekësore ngase është helmuar nga tymi, ai është jashtë rrezikut për jetë”, ka deklaruar Bytyqi.

Sipas Bytyqit, zjarrfikësit kanë arritur që ta shuajnë zjarrin dhe ende nuk dihet vlera e saktë e dëmit, por është dëm i konsiderueshëm.Gazeta Sinjali

Më Shumë

Pas fitores së tij në Big Brother VIP Kosova, Stresi edhe nga koncertet bën thirrje që të përkrahet Luizi

Pak ditë më parë ka mbaruar edicioni i parë i Big Brother VIP Kosova, ku fitues u shpall Arkimed Lushaj – Stresi. Ai qëndroi plot...

Shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Rryma do të shtrenjtohet për 14 për qind. Kështu ka vendosur bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten. Tarifat e...

Lajmet e Fundit