0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Djali i gruas që vodhi mijëra euro në Tiranë, u ndoq nga policia deri në Brezovicë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka folur në lidhje me zbulimin e vjedhjeve që ka bërë një mirëmbajtëse së bashku me djalin e saj në shtëpi të ndryshme të Tiranës, mes tyre dhe në banesën e zyrtares Alda Klosi.

Ai për Euronews Albania, tregoi dhe taktikën që përdorte e dyshuara deri në momentin që të zotët e shtëpisë krijonin besim tek ajo dhe i dorëzonin çelësin.

Sipas tij, djali i të dyshuarës është përcjellë nga Policia deri në Brezovicë në Kosovë.

“Pastrueses i kushtonte 2000 lekë dita e punës. Ajo nuk ka punuar vetëm në shtëpi vipash por edhe njerëzish të thjeshtë. Ajo blinte informacione dhe shikonte se si do i vidhte lekët duke i marrë pjesë-pjesë për të mos rënë në sy. Policia ka bërë një punë shumë të mirë sepse e kanë ndjekur shumë atë djalin. E kanë ndjekur deri në Brezovicë ku ai shkonte me lekët e vjedhura, kanë paguar traun në Kukës na xhepi i tyre për ta ndjekur. Sukses është që e kanë ndjekur çështjen deri në fund dhe nuk e kanë mbyllur kur ka dal emri i Alda Klosit”, tha ai. /EuronewsAlbania

Më Shumë

Policia rrit sigurinë ndaj Totajt (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar. Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10...

Robin Krasniqi rikthehet në ring, ja me kë do të përballet

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi do të rikthehet në ring, me 25 shkurt.   Krasniqi ka bërë të ditur kundërshtarin, i cili do të jetë numri një...

Lajmet e Fundit