-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 3.7 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në qytetin e Vlorës.

Sipas raportimeve të EMSC, tërmeti ka rënë rreth orës 02:50 duke u ndjerë në Vlorë dhe rrethinat e saj. Epiqendra ka qenë në det, në një thellësi 5 km.

Lëkundja ka qenë e lehtë dhe nuk bëhet fjalë për dëme apo të lënduar.

Më Shumë

KGjK-ja dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e 303-të të mbajtur të enjten, ka njoftuar se do t’i drejtohet Avokatit të Popullit për dërgimin...

Kurti e falënderon Erdogan për përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe në KiE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke qëndruar në Turqi për vizitë pune, ku edhe ka mbajtur një konferencë për media së bashku me...

Lajmet e Fundit