15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

DokuFest hap praktikë për projeksione

Dokufest veresFestivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër DokuFest hap praktikë për projeksione. Praktika do të mbahet në kinemanë DokuKino në Prizren cdo të premte, shtunë dhe të diel.

Praktikantët do të kenë mundësinë të mësojnë dhe aftësohen me punën në projeksione të sistemit DCP, Digi Beta dhe Pro Res, si dhe me sisteme gjithëpërfshirëse lidhur me sisteme audio vizuale.

Praktikantëtëve të suksesshëm ju sigurohet puna në departamentin e projeksioneve gjatë edicionit të 14’të të Festivalit DokuFest, që do të mbahet në Prizren nga data 8 – 16 Gusht 2015.

Për të aplikuar na dërgoni një letër të shkurtër motivimi si dhe CV’në tuaj në apliko@dokufest.com

Më Shumë

Mbrojtja në rigjykimin ndaj Nijazi Kryeziut: Provat janë marrë në mënyrë të kundërligjshme

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, mbrojtësi i të akuzuarit Nijazi Kryeziu, avokat Kujtim Kërveshi ka thënë se ekspertiza financiare e prokurorisë e...

Murati tregon se 25 mijë familje kanë marr të dyfishuar asistencën sociale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, bëri të ditur se 25 mijë familje kanë marr asistencën sociale të dyfishuar për muajin shtator,...

Lajmet e Fundit