36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Dortmund-i i tregon “derën” gjashtë lojtarëve

Pas largimit të Erling Haaland, Dan-Alex Zagadou, Alex Witsel dhe Roman Burki, dera e largimeve të lojtarëve te Borussia Dortmund-i është ende e hapur.

Verdhezinjtë kërkojnë të largojnë të paktën edhe gjashtë lojtarë të tjerë nga skuadra e tyre.

Sipas raportimeve që vijnë nga “Sky Germany”, Nico Schulz, Manuel Akanji, Thorgan Hazard dhe Julian Brandt u është thënë se do të shiten nëse vjen një ofertë e kënaqëshme për ta.

Kjo pasi ata nuk do të kenë rol thelbësor në skuadër për sezonin e ardhshëm.

Më parë është raportuar se Raphael Guerreiro dhe Felix Passlack janë të lirë të largohen nga “Signal Iduna Park”.

Ndërkohë, Dortmund-i deri më tani ka arritur të afrojë Niklas Sule, Karim Adeyemi, Sebastien Haller, Nico Schlotterbeck dhe Sali Ozcan.

Gjithashtu janë në bisedime me Hoffenheim-in për David Raum. Mbrojtësi i majtë kushton 40 milionë euro, ndaj dhe verdhezinjtë po përpiqet të shesin për të siguruar të ardhurat.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Era Istrefi me poza joshëse nga pishina

Era Istrefi nuk heziton të vë në plan të parë format e admiruara trupore përmes imazheve që i shpërndan me fansat e saj në...

Prizren/ Kunatat ia marrin fëmijën 5-vjeçar, policia e heton rastin

Ankuesja femër kosovare ka raportuar në polici në Prizren se më datën 14.08.2022 kishte pasur një rast dhune në familje dhe me dy fëmijët...

Lajmet e Fundit