22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Dy të vdekur dhe 66 raste të reja me COVID-19

Dy persona kanë ndërruar jetë dhe 66 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton Ministria e Shëndetësisë, transmeton Klankosova.tv.

Sot janë shëruar 221 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.893.

Në total numri i rasteve aktive është 3.185.

Më Shumë

Kriza ekonomike dhe energjetike në vend, LDK: Qeveria luan rolin e spektatorit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa ka thënë se Qeveria aktuale ka zgjedhur të luaj rolin e spektatorit përderisa qytetarët po...

Federata Franceze nuk e njeh trajnerin e PSG-së

Christophe Galtier u emërua këtë verë në krye të PSG në atë që mund të konsiderohet si aventura më e rëndësishme për trajnerin francez. 55-vjeçari...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit