7.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Ergi triumfon në “X Factor Albania”

Ergi DiniKëngëtari nga Shkodra, Ergi Dini, është fitues i edicionit të tretë të ‘X Factor Albania’, ndërsa është hera e dytë që një konkurrenti i Tunës shpallet fitues i këtij spektakli talentesh.

Garën e finales e hapi Sarah Memmola me këngën “Gli uomini non cambiano”. Senadi erdhi me “Bed of Roses” të “Bon Jovi”, ndërkohë që Ergi performoi këngën e tij të preferuar “Man’s World”.

Në raundin e parë të eliminimeve, Ergi që kishte mentore Tunën, u kualifikua direkt në dyshen e fundit finale, ndërsa nga konkurrentët e Alban Skënderajt u kualifikua Senadi. Italiania Sarah u eliminua.

Më pas u erdhi radha dueteve të dy finalistëve. Ergi dhe Tuna kënduan “Ain’t No Sunshine”, kurse Senadi dhe Albani interpretuan këngën “Heaven”. Dhe në fund fituesi i ‘X Factor Albania 3’ u shpall Ergi Dini.

Në mbrëmjen finale në skenë u kthye fituesja e edicionit të dytë, Arilena Ara, e cila performoi këngën e saj të parë. Po ashtu, të ftuara speciale ishin edhe Miriam Cani dhe Elhaida Dani.

Juria e edicionit të tretë të ‘X Factor Albania’ përbëhej nga Pandi Laço, Altuna Sejdiu, Soni Malaj dhe Alban Skënderaj.

Më Shumë

Limaj takon aktivistët e Nismës në Malishevë: Bashkërisht i arritëm për një dekadë

Në prag të 10-vjetorit të themelimit të Nismës Socialdemokrate, kryetari i saj, Fatmir Limaj, ka takuar aktivistët në Malishevë dhe drejtuesit e udhëheqjes komunale...

Rikujtojmë diplomatin Gjergj Pekmezi, ndër shqiptarët më të kulturuar të kohës

Sot më 24 shkurt të vitit 1938 vdiq gjuhëtari, filozofi, folkloristi dhe diplomati shqiptar Gjergj Pekmezi. Gjergj Pekmezi ishte profesor i shqipes, bibliograf dhe albanolog...

Lajmet e Fundit