17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Fillon në Suharekë festa e titullit të tretë të Ballkanit

Sot përfundoi sezoni 2023/24 në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani, që matematikisht e fitoi titullin javën e kaluar me fitoren ndaj Llapit, sot e mori edhe trofeun, duke e nisur festën e vërtetë.

Përveç titullit të tretë radhazi të kampionit, vetëm disa ditë më herët, Ballkani e fitoi edhe Kupën e Kosovës, duke e mposhtur Prishtinën në finale, pas ekzekutimit të penalltive.

E tashmë ka nisur edhe festa në qytetin e Suharekës.

Për më shumë, shikojeni videon më poshtë:

 

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

U shënua manifestimi tradicional poetik “Ditët e Lidhjes” në Prizren

Shoqata për Kulturë dhe Art "Fidani" – Prizren organizoi sot manifestimin e 31-të tradicional poetik "Ditët e Lidhjes". Ky aktivitet u mbajt për të...

Lajmet e Fundit