11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Fillon shenjëzimi i rrugëve në Prizren

Komuna e Prizrenit ka bërë të ditur se Drejtoria e Shërbimeve Publike, në vazhdën e punimeve, ka filluar realizimin e projektit “Vendosja e Shenjëzimit Horizontal dhe Vertikal”, raporton PrizrenPress.

Në kuadër të këtij projekti, në hyrje dhe dalje të Prizrenit janë vendosur shirita vibrues dhe shenjëzime horizontale e vertikale.

Sipas njoftimit, këto punime së shpejti do të realizohen edhe në fshatrat e komunës së Prizrenit.

Përmes këtyre aktiviteteve, Drejtoria e Shërbimeve Publike ka për qëllim rritjen e sigurisë në komunikacion për të gjithë qytetarët./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Messi e arrin kuotën e 100 golave me fanellën e Argjentinës

Lionel Messi tani numëron 102 gola me fanellën e kombëtares së tij, Argjentinën. Sulmuesi i Paris Saint-Germain e arriti këtë shifër në orët e hershme...

Hoxha nga ‘Liria ka emër’: Historia nuk mund të rishkruhet

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së...

Lajmet e Fundit