23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Ftojnë të votohet numri 78-të

eqa dhe zafaKoalicioni LDK-BD në Prizren, ka vazhduar fushatën elektorale për balotazh në fshatin Nashec dhe Romajë të Hasit.

Kryetari i BD-së Zafir Berisha, i ftuar hasjanët që të votojnë numrin 78.

“ Në këtë numër gjendet edhe fryma e Bashkimit Demokratik dhe në katër vjetët e ardhshëm do t’ ia kthejmë dinjitetin Prizrenit dhe Hasit”

Ai premtoi ndërtimin e urës që lidh fshatin Bregdri me Krushën e Vogël. “Me 1 dhjetor pavarësisht motit duhet të dilni në mënyrë të organizuar për të votuar numrin 78 dhe bashkërisht rreth orës 10 do të festojmë shporrjen e krimit dhe korrupsionit nga Prizreni”, tha Berisha.

“Jam shumë i bindur se koalicionin tonë e keni kuptuar ashtu siç është, logjik e njerëzor me vullnetin për ndryshim”.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu tha në Nashec se ky koalicion është bërë prej forcave politike “që nuk janë hjdut dhe që mund ta shohin njeri -tjetrin në sy”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Deri në 4 orë pritje në Merdare

Fluksi në disa pika kufitare po vijon edhe në mëngjesin e së dielës, kryesisht në dalje. Në pikëkalimin kufitar në Merdar pritjet në dalje janë...

Fikayo Tomori gati të hedh firmën në kontraten e re

Mbrojtësi i Milan-it, Fikayo Tomori do të nënshkruajë kontratën e re afatgjate me kuqezinjtë, raportojnë mediat britanike. 24-vjeçari, i cili ka tre paraqitje për Anglinë,...

Lajmet e Fundit