15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Ftojnë të votohet numri 78-të

eqa dhe zafaKoalicioni LDK-BD në Prizren, ka vazhduar fushatën elektorale për balotazh në fshatin Nashec dhe Romajë të Hasit.

Kryetari i BD-së Zafir Berisha, i ftuar hasjanët që të votojnë numrin 78.

“ Në këtë numër gjendet edhe fryma e Bashkimit Demokratik dhe në katër vjetët e ardhshëm do t’ ia kthejmë dinjitetin Prizrenit dhe Hasit”

Ai premtoi ndërtimin e urës që lidh fshatin Bregdri me Krushën e Vogël. “Me 1 dhjetor pavarësisht motit duhet të dilni në mënyrë të organizuar për të votuar numrin 78 dhe bashkërisht rreth orës 10 do të festojmë shporrjen e krimit dhe korrupsionit nga Prizreni”, tha Berisha.

“Jam shumë i bindur se koalicionin tonë e keni kuptuar ashtu siç është, logjik e njerëzor me vullnetin për ndryshim”.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu tha në Nashec se ky koalicion është bërë prej forcave politike “që nuk janë hjdut dhe që mund ta shohin njeri -tjetrin në sy”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Në Gjonaj të Hasit përkujtohet 25 vjetori i “Shigjetës”

Në Gjonaj të Hasit po përkujtohet 25 vjetori i Operacionit “Shigjeta”, Drejtimi Operativ 2. Në këtë manifestim përkujtimor po marrin pjesë ish-udhëheqës të luftes së...

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Lajmet e Fundit