18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit.

Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë probleme në politkën kosovare.

Mahmut Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për t’i kërkuar dënimin e Adem Demaçin”, thotë ai.

Demaçi tha se nuk e kupton pse ishte gjykuar. Ai kishte thënë hajde herën e parë kam bërë romane e poezi, herën e dytë kam kërkuar bashkimin e Kosovës dhe trojeve shqiptare me Shqipërinë. Por këtë herën e tretë nuk po e kuptoj. Pastaj Azem Vllasi bëri kritikat më të mëdha ndaj Demaçit. Por edhe Vllasi edhe Bakalli u morën nga Demaçi në zyrën e tij të UÇK-së në Prishtinë. Prandaj nuk bën mu marr me këtë temë.”, përfundoi ai.

Më Shumë

Lajmet e Fundit