12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Gjendet mjet i pashpërthyer në Goruzhup të Hasit

Është gjetur një mjet i dyshuar i pashpërthyer në fshatin Goruzhup të Hasit. EOD i FSK-së.

Policia e Kosovës ka njoftuar se në vendin e ngjarjes ka dal njësiti policor për deminim dhe EOD i FSK-së.

“Një mashkull kosovar ka raportuar se në fushë kishte hasur një mjetë të dyshuar të pashpërthyer. Njësiti përkatës policor ka siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësiti EOD i FSK-së në mënyrë të sigurt e ka bërë shpërthimin mjetit”, njofton Policia e Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

PSD improvizon me tym të zi para objektit të Qeverisë së Kosovës

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka mbajtur fjalim para Qeverisë së Kosovës ku edhe në mënyrë simbolike janë vendosur flamuj të bardhë. Ndërkohë aktivistët e...

Lajmet e Fundit