11.8 C
E hënë, 13 Maj, 2024

Gjilani i merr tre pikët ndaj Malishevas

Gjilani ka shënuar fitore ndaj Malishevas, me rezultat 2-0, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Billalli, në minutën e 12’. Mevlan Zeka me një gol në minutën e 31’ dyfishoi epërsinë e mysafirëve. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, dy skuadrat u pajtuan me këtë rezultat, pasi nuk pati ndryshim të rezultatit.

Gjilani pas fitores mbetet në vendin e tretë me 43 pikë, pas 29 ndeshjeve, teksa Malisheva renditet në pozitën e tetë me 30 sosh. /Klankosova.tv.

Osmani uron Ditën e Goranëve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Ditën e Goranëve. Ajo thotë se traditat dhe trashëgimia kulturore e komunitetit goran janë pasuri e Kosovës. ”Komuniteti goran...

Zvicra fiton Eurovisionin

Zvicra me këngëtarin “Nemo” duke bërë që të triumfojë në këtë edicion të Eurovizionit. Ndërsa vendi që mori zero pikë nga publiku ishte Mbretëria...