9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Gjini ironizon me PDK-në: Sipas të gjitha gjasave do të jeni opozitë konstruktive!

ArdianGjini-aakNënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se sipas PDK-së, kur ata janë në pushtet qeveria bën edhe me 55 vota. Ndërkaq, sipas tij, kur janë në opozitë, qeveria duhet t’i ketë të paktën 80 deputetë.

Ai në një shënim në Facebook ka thënë se edhe disa ditë qeveria do të formohet pa PDK-në.

“Sipas PDK, kur ata janë në pushtet bën qeveria edhe me 55 vota. Kur vjen puna të jenë në opozitë, sipas tyre, ‘republika’ duhet ta ketë një qeveri me së paku 80 deputetë. Epo, edhe disa ditë, do të ketë qeveri pa PDK, do të jetë shumë stabile, ju do të jeni në opozitë dhe sipas të gjitha gjasave do të jeni opozitë konstruktive!! Ashtu siç keni provuar ti mësoni tjerët”, ka shkruar Ardian Gjini në profilin e tij në Facebook.

Më Shumë

Policia konfirmon vdekjen e 77 vjeçarit në një motel të Prizrenit

Një 77 vjeçar nga Prizreni ka ndërruar jetë në njërin nga motelet në këtë komunë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar, zëdhënësi i policisë në...

Hera e parë në historinë botërore të Ballkanit që fitojnë të gjithë!

 Rexhep Hoti E dijshmja dhe vlera për shqiptarët ka kohë – shekuj, që është faktor i huaj përballë interesave të tyre kolektive. Duke mos qenë...

Lajmet e Fundit