14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Gjykimi i Mujës, shtyhet për tetor

Ramadan MujaGjykimi i kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë drejtorëve të tij, është shty për muajin e ardhshëm. Ruzhdi Berisha, avokat mbrojtës i Mujës tha se shtyrja e gjykimeve është bërë për shkak problemeve shëndetësore të klientit të tij.

“ Për shkak të gjendjes shëndetësore të Mujës, gjykimi është shtyrë për tetor ”, tha Berisha për “PrizrenPress”. Sipas tij, gjykimi ndaj kryetarit Muja dhe pesë drejtorëve të tij, do të fillojë me 10 tetor të këtij viti.

Muja javën e kaluar nuk është paraqitur në Gjykatën Themelore. Ai për shkaqe shëndetësore nuk ka mundë të marrë pjesë në gjykimin e radhës.

Kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, i rëndon një aktakuzë 21 faqesh, me të cilën ai dhe Sadik Paçarizi – drejtor i Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Avni Ademaj – ish-u.d. së drejtorit të Gjeodezisë dhe Kadastrës, Kadri Ukimeri – ish-drejtor i Gjeodezisë dhe Kadastrës, Abdullah Tejeci – drejtor aktual i Gjeodezisë dhe Kadastrës dhe Minir Krasniqi – drejtor i Administratës, akuzohen për shpërdorim të pozitës zyrtare në dhënien e disa pronave shoqërore në shfrytëzim për disa kompani, me qëllim të përfitimit personal. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Burri tenton ta fusë me dhunë në veturë ish-gruan e tij në Suharekë

Një grua e cila kishte urdhër mbrojtje nga gjykata, ka njoftuar policinë se ish-bashkëshorti i saj ka tentuar që me dhunë ta fuste në...

Reshitaj-Jasharajt: I përkrahim kërkesat e SBASHK-ut, por çka nëse Qeveria nuk ka buxhet për t’iu përkrahur me 100 euro?

Zëvendëskryetarja e parë e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport, Albena Reshitaj, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe...

Lajmet e Fundit