16.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Gruaja raporton në polici se një burrë tentoi ta dhunonte në Suharekë

Një grua në Suharekë ka raportuar në Policinë e Kosovës se një person ka tentuar ta dhunojë.

Viktima është dërguar në trajtim mjekësor dhe i dyshuari është arrestuar.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka kryer veprën e lartcekur. Viktima është dërguar për tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Marrëveshje për binjakëzimin e Prizrenit me qytetin e Harrisonburgut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj, ka nënshkruar një marrëveshje për binjakëzimin e Prizrenit me qytetin Harrisonburg të Virxhinias së SHBA-së. “Ku binjakëzim do të shërbejë...

Osmani uron Ditën e Romëve: Kosova nderon trashëgiminë e tyre kulturore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar komunitetin rom në ditën ndërkombëtare të tyre. Ajo ka thënë se komuniteti rom që jeton në Kosovë është...

Lajmet e Fundit