10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Zhur, policia ia ndalon punimet një ekskavatori që operonte ilegalisht

Policia e Kosovës njofton se dje në fshatin Zhur të Prizrenit, ka pranuar një raportim se një burrë ka qenë duke operuar ilegalisht me një ekskavator.

Sipas policisë njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe inspektorët përgjegjës të ministrive përkatëse.

Në lidhje me rastin pas konsultimit me prokurorin e shtetit, është ndaluar puna dhe ekskavatori është rrethuar me shirit deri në një vendim tjetër.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell.   Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të para...

Lajmet e Fundit