14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Zhur, policia ia ndalon punimet një ekskavatori që operonte ilegalisht

Policia e Kosovës njofton se dje në fshatin Zhur të Prizrenit, ka pranuar një raportim se një burrë ka qenë duke operuar ilegalisht me një ekskavator.

Sipas policisë njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe inspektorët përgjegjës të ministrive përkatëse.

Në lidhje me rastin pas konsultimit me prokurorin e shtetit, është ndaluar puna dhe ekskavatori është rrethuar me shirit deri në një vendim tjetër.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit