-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Guxon t’ua ndalë pagat politikanëve!

Ramadan ZejnullahuKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe krejt ministrat e tij, Arsim Bajrami, Hajredin Kuçi, Haki Demolli, Avdullah Hoti dhe Hykmete Bajrami do të mbetën pa paga për angazhim e tyre si profesorë në Universitetin e Prishtinës.
Kjo pasi Express mëson se rektori i UP’së,

Ramadan Zejnullahu ka marrë vendim që këta profesorë të largohen nga lista e pagave si staf i rregullt i UP’së.
Vendimi i marrë sot, vlen për të gjithë profesorët e universitetit të cilët krahas ligjërimit në UP kryejnë edhe angazhime tjera politike dhe për rektorët e universiteteve tjera publike në vend.

Kështu tash e tutje këta profesorë konsiderohen vetëm si bashkëpunëtor të jashtëm-të angazhuar në UP dhe rrjedhimisht janë hequr nga lista e pagave të universitetit.Ky vendim do të vlejë edhe për kreun e gjykatës kushtetuese, Enver Hasani, bën të ditur Express.

Më Shumë

Dashuria, puna dhe paratë, njihuni me parashikimin e Horoskopit për sot

Dashi: Ndërsa Hëna është në Gaforre, mund të ndjeni siklet. Një mik mund t’ju ofrojë dorën e ndihmës për të zgjidhur problemet tuaja. Dëgjoni...

Votohet rekomandimi i VV-së në Prizren për faljen e 100 eurove të tatimit në pronë

Në Kuvendin e Komunës së Prizrenit është mbajtur seanca e jashtëzakonshme e iniciuar nga Lëvizja Vetëvendosje. E në këtë seancë, me votë unanime është votuar...

Lajmet e Fundit