9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Haradinaj pret lajmin e mirë për vizat para Krishtlindjeve

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sërish ka thënë se shpreson që Kosova do ta marrë lajmin e mirë për liberalizimin e vizave para Krishtlindjeve.

Kështu tha ai para gazetarëve, pasi vendosi lule pranë shtatores së Presidentit Ibrahim Rugova, në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

“Javën e kaluar e patëm një delegacion gjerman për vlerësim të situatës dhe shpresoj që do të marrim lajmin e mirë për vizat para Krishtlindjeve”.

Më Shumë

Momenti i aksidentit në Rogovë të Hasit – VIDEO

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në rrugën Gjakovë – Prizren, përkatësisht në fshatin Rogovë. Nga pamjet e publikuara në Facebook, shihet përplasja e...

5 gjërat kryesore nga takimi i Ohrit

Bashkimi Evropian e ka quajtur si shumë të suksesshëm takimin e 18 marsit në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb,...

Lajmet e Fundit