27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Haskuka: Një i prekur me COVID-19 nga Prizreni është në gjendje të rëndë, dy janë shëruar

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka prezentuar masat që kanë ndërmarrë për ballafaqimin me Covid-19.

Ai me anë të një konference për media tregoi se atje janë kryer 96 teste për Covid-19, ku 28 prej tyre rezultuan pozitivë.

“Unë mbrëmë kam biseduar me Drejtoreshën e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj, e cila tregoi për gjendjen shëndetësore të 4 pacientëve nga Prizreni që janë të shtrirë atje. Një nga ata është në gjendje më të rëndë shëndetësore ndërsa të tjerët janë duke marrë terapi tjera”.

“21 raste i kemi në vetizolim, sot nuk kemi teste të reja por dje janë kryer 15 të cilat të gjitha ishin raste të kontakteve që rezultuan negativë”.

“Edhe për një kohë këta persona do të qëndrojnë në vetizolim, derisa të jemi të sigurt”.

“Deri tani kemi 2 të shëruar dhe një persona ka ndërruar jetë”, deklaroi Haskuka.

Më Shumë

Debutimi i Frank Sinatrës më 13 korrik 1939

Së bashku me grupin e Harry James, debutoi me incizimin e tij të parë më 13 korrik 1939, ku më pas u bë shumë...

Kërcënohet një gjyqtar i Gjykatës Themelore në Prizren

Është kërcënuar një gjyqtar i Gjykatës i Themelore në Prizren. Kërcënuesi ishte duke u gjykuar dhe ka kanosur gjyqtarin e rastit. Meqenëse ishte duke vuajtur dënimin...

Lajmet e Fundit